КЛЮЧЪТ КЪМ УСПЕХА В ТЕБ!
“Всяко дете има неподозиран, скрит потенциал, който е наш дълг да развием.”
С какво идват родителите при мен?
Най-честно срещаните заявки, с които родителите водят децата при мен.
Целенасочените физически упражнения са доказано средство за подобряване на концентрацията. Физическата активност е свързана със стимулирането на катехоламините, което благоприятства концентрацията. Спортът/играта имат афективно регулаторно действие и успокояващ амигдалата ефект.
Целенасочената физическа активност благоприятства различни поведенчески разстройства и/или неврологични разстройства от типа на ADHD. Например упражненията за баланс стимулират проприоцептивната система, в частност вътрешния дял на сетивността свързан с вестибуларния апарат. Развиването на грубата и фина моторика при деца с ADHD е от изключителна важност, тъй като те предполагат умението на децата да участват в различни игри и спортно социални дейности в училище.
Често децата проявяват садистично поведение към други деца или възрастни. Причината често се крие в спряната и/или задържана първична агресия. Интезивната игра, особено упражненията с включени удари по предмет имат регулаторни функции, давайки на децата възможност да опознаят гнева си и да изразят агресията в контролирана среда.
“Колкото по сигурен съм в собственото си тяло, толкова по-сигурен съм във възможностите си, толкова по-сигурен съм и в света навън.”
Чрез различни координационни упражнения, баланс и движения от бойните спортове, създавам в децата по-добра увереност и чувство за свързаност с телата им.
Наднорменото тегло има своите физически и психически предпоставки, както и обратното, децата с наднормено тегло имат по-ниско самочувствие, а в последствие се повишава риска от различни заболявания
Понякога за деца с наднормено тегло е трудно да се задържат в групов спорт, веднъж заради недостатъчната за тази възраст самоосъзнатост, а понякога и заради това, че често са дисквалифицирани от треньорите и/или бидейки обект на подигравка от останалата част от групата. Игровият характер и концепцията за свобода, предразполага приятно ненасилствено протичане на заниманията.
Според индивидуалните нужди на всяко дете, включвам общоразвиващи упражнения за развиване на основни физически качества според възрастта.
Развиване на груба и финна моторика.
Според индивидуалните нужди на всяко дете, включвам общоразвиващи упражнения за коригиране на стойката и развиване на мускулатурата в опредлени области.
Целенасочените физически упражнения в група имат за цел да “събудят” заспали качества в децата. В контекста на динамиката на физическата активност опитния треньор вижда техните силни страни. С деликатно насочване насърчавам децата да развиват своите силни страни, като във физически така и в личностен план.
Какво представляват групите за работа с деца?
Групите за работа с деца наброяват не повече от 5 деца, тъй като един от основните подходи в работата е индивидуалния такъв насочен към всяко дете, но в контекста на групата и интерперсоналното му поведение(начинът на взаимодействие с останалите членове на групата, поставени в една динамична среда на движение под формата на игра и физически упражнения).
Заниманията са насочени освен към изграждане или развиване на физическите качества, способност за координация, баланс и правилно развиване или коригиране на морфологията, така и към афективната регулация(регулация на емоциите), чрез различни физически упражнения, дихателни упражнения, работа(игра) с партньор, стречинг.
В заниманията наблягам на развиване на увереността в собственото тяло, даване път на здравата агресия(отново свързвам с увереността).
Какво правим в залата?
В тренировките включвам движения от бокса, не само поради комплексния характер на този спорт. Ударите по мека повърхност със съпровождащото ги интензвино дишане, оказват регулативно – емоционално действие(не само при децата)Сложните координационни движения на бокса, са изключително средство за развиване на увереността в собственото тяло, развиване на координация чувство за баланс.
Целенасочена работа за баланс върху полутопки, меки топки и т.н. развиват чувството за баланс, увереност и усещане за собственото тяло. Упражненията за баланс изискват повишена концентрация от страна на упражняващия ги. Упражненията за баланс стимулират вестибуларния апарат, който е част от вътрешната сетивна система ( докато сетивата са част от външната сетивна система).Всичко изброено до тук, прави работата за баланс изключително полезна при различни форми на поведенчески разстройства от типа на Хиперактивност и Дефицит на Вниманието.
Работа по двойки, за освобождаване на потиснат гняв
Упражнения за развиване на физически качества с леки гири, топки, ластици и т.н.
Наблюдение на поведението интерперсоналното поведение в група и коригиране на движенията.
Крайната цел?
Крайната цел е изключително проста. Децата идват със желание, забавляват се докато неусетно учат, развиват себе си и изразяват своите емоции в контролирана среда. Възпитават в себе си любов към движението и телата си и самосъзнание, че физическата активност носи позитиви и ги кара да се чувстват щастливи, което ги кара да дойдат пак или в по-добрия случай един ден да си обуят маратонките и да отидат в най-близкия парк, радвайки се на движението, слънцето и здравото си тяло!
График на групи за работа с деца
Вторник: Деца 6-7 години – 18:00 ч.
Петък: Деца 8-10 години – 18:00 ч.
*Възможност за индивидулни посещения в други часове, при запитване.
Другите услуги
Бокс и Кик Бокс
Освен боен спорт боксът е и едно чудесно средство за бързо влизане във физическа и психическа кондиция…
Кондиционни Тренировки
Кондиционни тренировки имат за цел да натоварят комплекс от мускулни групи и …
Онлайн Тренировки
Напрегнатото ежедневие е все по-честа причина човек да не може да стигне до фитнес залата..
Тук ще откриете статии и съвети от света на медицината, лабораторните изследвания и здравословния начин на живот. Научете повече за новостите в диагностиката, профилактиката и грижата за здравето си.
Свържете се с мен...
Твоето здраве е лично твоя отговорност. Тук съм, за да извървя пътя заедно с теб, но не и вместо теб!
Simeonov Lab
Телефон за контакт:
+359 898 331 283
Email:
info@simeonovlab.com